wtorek, 3 listopada 2015

Makijaż dla nastolatki cz.1 TWARZ (dla cery problematycznej)

Bonjour!

Dzisiaj przychodzę do was z rozpoczęciem nowej sagi "Makijaż dla nastolatki". Zanim zacznę może napiszę dlaczego zdecydowałam się na taką serię. Ponieważ sama jestem nastolatką z problematyczną (bardzo) cerą, niestety w internecie informacje na temat tego typu makijaży to "ważna jest naturalność", "po co ci makijaż, młodość cię zdobi" itp. Jednak prawda jest taka, że część osób nie ma idealnej cery, a czasami objawia się bardzo uporczywy trądzik który potwornie zaniża samoocenę. Postaram się wam pomóc i na podstawie moich doświadczeń, udało mi się skomponować zestaw kosmetyków idealny dla nastoletniej, problematycznej cery. Pamiętajcie, że makijaż to nie wszystko, bo najważniejsza jest pielęgnacja! Na to jednak poświęcę osobny post :)

Jakie powinny być kosmetyki dla młodej, problematycznej cery?
Oczywiście jest to kwestia indywidualna i każdemu podpasuje coś innego, jednak jest kilka zasad na podstawie których metodą prób i błędów odnajdziemy idealne kosmetyki dla siebie. Powinny one być:
  • lekkie, bez substancji komedogennych (zapychających)
  • odpowiednie dla młodej cery (nie żadne anti age itp)
  • naturalnie wyglądające, nie tworzące maski (tutaj poza kosmetykiem ważna jest technika nakładania)
  • podkład powinien mieć stopniowane krycie, albo tylko wyrównywać koloryt, korektor natomiast powinien być kryjący
  • korektor pod oczy powinien być lekki, nawilżający, dlatego te kryjące nie nadają się w te okolice (wysuszają je)
  • tanie i łatwo dostępne np. w drogeriach 
1) Podkład 
Podkład powinien mieć lekką formułę (oil free), zakrywać lekkie przebarwienia i niektóre drobne niedoskonałości, oraz wyrównywać koloryt. Jeśli mamy do zakrycia np. lekki trądzik to wystarczy sam podkład z lekkim, stopniowanym kryciem. Jak stosować taki podkład? Można nałożyć cienką warstwę na całą twarz i drugą odrobinę grubszą warstwę w miejsca w których znajdują się np. wypryski. 
Od siebie mogę polecić na prawdę fajny "krem bb" aczkolwiek kremem bb bym tego nie nazwała :D Mianowicie chodzi o Maybelline Dream Pure BB, jest on lekki i nie zapycha, krycie można bardzo fajnie stopniować i nie zasycha na twarzy podczas nakładania (czego bardzo nie lubię), dobrze się trzyma, nie spływa w ciągu dnia, przedłuża trwałość korektora pod oczami i na twarzy. Cena to ok. 20 zł ale często jest na promocji, jest dostępny w drogeriach z szafą Mayeblline (np. Natura, Rossman, Superpharm, Hebe). Drugim bardzo ciekawym produktem jest Podkład matujący w musie z Catrice ma bardzo ciekawą formułę, tak jak poprzednik jest lekki, nie zapycha i dobrze się utrzymuje. Kosztuje ok.20 zł.

Aktualnie używam Maybelline, poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się na dłoni:


2) Korektor

Korektory dzielimy na dwa rodzaje:

*Kryjące-są zazwyczaj ciężkie, w sztyfcie lub kremie, mają duże krycie. Nie nadają się pod oczy ze względu na wysuszanie tych okolic. Zakrywają trudne do zakrycia wypryski/przebarwienia/blizny.
*Pod oczy-najlepsze są te w płynie, mają lekką, lejącą formułę i właściwości nawilżające, najlepiej wziąć taki o ton jaśniejszy aby rozświetlił nam okolice oczu. Zakrywają cienie pod oczami i sińce. 

Polecam nakładać kryjący korektor pędzelkiem, ponieważ tak jest dokładniej i wygodniej. Oba produkty nakładamy na podkład.

Od siebie mogę polecić Kryjący korektor Catrice Camouflage (ok.15 zł) i korektor w płynie Rimmel Match Perfcetion (ok. 30 zł) lub jego tańszy zamiennik Eveline Art Scenic korektor w płynie (ok.12 zł)

Poniżej przedstawiam wam korektor z Catrice w kremie (niewiele widać na dłoni, ponieważ mam dobrze dopasowany odcień):

3) Puder

Puder nakładamy aby wykończyć makijaż i zmatowić twarz. Polecam pudry transparentne z essence (ok. 15zł), gdyż dobrze matują i wygląda bardzo naturalnie lub coś bardziej matującego i mój ulubieniec Maybelline Affinimat (ok. 28 zł). Puder nakładamy na samym końcu za pomocą specjalnego pędzla, gąbeczki lub puszka.

ZANIM ZACZNIESZ NAKŁADAĆ MAKIJAŻ PAMIĘTAJ O:

1) Umyciu twarzy i przetarciu jej tonikiem/płynem micelarnym.
2) Nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego.
3) Jeśli używasz pędzli myj je raz na parę dni, aby uniknąć rozprzestrzeniania bakterii na twarz.

Jeśli post chociaż trochę wam pomógł będę bardzo wdzięczna za jakiś miły komentarz lub obserwację ;>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz